O ile fortepian jest klasycznym instrumentem związanym z nauką w publicznych i niepublicznych szkołach muzycznych, o tyle pianino kojarzy się także z domowymi warunkami, w których można na nim grać. Nauka gry na tym instrumencie to świetny krok do tego, aby w przyszłości przenieść te umiejętności również na inne – na przykład syntezator powszechnie stosowany nie tylko w muzyce elektronicznej, ale również w innych, ewoluujących gatunkach.

Rozwój artystyczny dziecka jest bardzo ważny, bo kształtuje wrażliwość i świadomość, a także uczy systematyczności. To jeden z wielu powodów, dla których zapraszamy na lekcje gry na pianinie w Krakowie, gdzie doświadczenia wynikające z prowadzenia niepublicznej placówki muzycznej owocują doskonałymi efektami prowadzonych kursów czy warsztatów.

Instrument ten wymaga żmudnego, stopniowego poznawania i odkrywania. Wiemy, jak nie zniechęcać uczniów, a zarazem wprowadzać ich na coraz wyższy poziom zaawansowania. Wykonywane utwory z czasem stają się coraz bardziej zaawansowane, a wiedza wyniesiona z zajęć przydaje się podczas poznawania także innych instrumentów.

Nauka gry na pianinie – Kraków

nauka gry na pianinie kraków