Kursy i warsztaty muzyczne

SZKOŁA MUZYCZNA:

W Niepublicznej Szkole Muzycznej I stopnia im. Karola Szymanowskiego w Krakowie istnieje możliwość podjęcia nauki w dwóch cyklach kształcenia: cyklu 6-letnim, przeznaczonym dla uczniów rozpoczynających naukę w wieku od 6-10 lat, oraz cyklu 4-letnim dla uczniów w wieku od 10 do 16 lat. Prywatna szkoła muzyczna zastrzega sobie prawo do uruchomienia cyklu kształcenia w zależności od odpowiedniej liczby kandydatów.

W naszej placówce kształcimy muzyków instrumentalistów na pierwszym poziomie edukacji, tzn. na poziomie szkoły I stopnia do wyboru są instrumenty smyczkowe, klawiszowe oraz dęte. W ofercie edukacyjnej jest:

Uczniowie doskonalą swój warsztat muzyczny w teorii i praktyce. Stopniowo wprowadzani są na kolejne etapy znajomości nut, chwytów, akordów itd. oraz poszerzają repertuar utworów. Zdajemy sobie sprawę z tego, że nauka na jakimkolwiek instrumencie wymaga cierpliwości i czasu. Wiemy jednak, jak nie zniechęcić, a zachęcić uczniów do tej artystycznej pracy.

O aktualne możliwości przyjęć do szkoły należy pytać telefonicznie bądź mailowo, korzystając z danych w zakładce Kontakt. Nie ukrywamy, że możliwości dydaktyczne prywatnej szkoły muzycznej z Krakowa są ograniczone z powodu dostępności wykwalifikowanej kadry, dlatego przed przystąpieniem do przesłuchania kwalifikacyjnego zalecamy nawiązanie z nami wcześniejszego kontaktu.

Zajęcia i warsztaty obowiązkowe:

indywidualne zajęcia z gry na instrumencie:fortepianie, trąbce, saksofonie, skrzypcach, pianinie lub gitarze.
Zajęcia teoretyczne: rytmika, kształcenie słuchu, audycje muzyczne.

Zajęcia dodatkowe:

zespoły kameralne,
chór,
orkiestra,
dodatkowe zajęcia z gry na instrumencie – fortepianie, trąbce, saksofonie, skrzypcach, pianinie lub gitarze.

KURSY MUZYCZNE:

Fundacja Promocji Artystycznej Pro-Classical wspólnie z prywatną, Niepubliczną Szkołą Muzyczną I stopnia im Karola Szymanowskiego w Krakowie organizuje kursy i warsztaty muzyczne dla młodzieży i dorosłych. Są one przeznaczone dla osób, które ukończyły minimum 16 lat. Nie jest wymagane wcześniejsze przygotowanie muzyczne.

W ramach kursu uczestnik bierze udział z indywidualnych zajęciach z gry na wybranym instrumencie muzycznym oraz w zajęciach teoretycznych. Do wyboru jest:

Zajęcia i warsztaty teoretyczne obejmują wybrane zagadnienia z zasad muzyki, kształcenia słuchu, harmonii oraz historii muzyki. Program nauczania dostosowywany jest do poziomu uczestników kursu.

W naszej prywatnej szkole muzycznej I stopnia w Krakowie kurs podstawowy trwa 10 miesięcy (od września do czerwca). Osoba, która ukończy kurs otrzymuje certyfikat ukończenia.